Tvoříme společně

Pavlína Jurková a Jarmila Vlčková

Jsme vypravěčky příběhů. Své umělecké aktivity dělíme mezi divadlo, psaní knížek pro děti a fotografování. I když nemůžeme být více rozdílné, spojuje nás láska k oboru, chuť podnikat a zkoušet nové věci.

Před patnácti lety jsme založily úspěšné autorské divadlo Láryfáry, které se zaměřuje na interaktivní představení pro celé rodiny. Tady působíme jako herečky a scénáristky.

V roce 2018 nám vyšla první společně napsaná kniha Viktor a záhadná teta Bobina, která se během pár měsíců stala bestsellerem a vítězem čtenářské ankety SUK-čteme všichni 2018.

Po ní následovaly další neméně úspěšné knížky Viktor a případ zmizelého psa, Hra o sen, Eliška Andílek a Tajemství rodiny M.

Věříme, že si svou tvorbou získáme co nejvíce srdcí malých i velkých čtenářů.

Pavlína Jurková a Jarmila Vlčková

jurkova.pavlina@seznam.cz
vlckovajarmila@seznam.cz

Martina Fojtů

Maluji, kreslím, stříhám, lepím… A od roku 2001 pořádám výtvarné kurzy.

V dětství bývá úcta ke stáří spíš otravnou povinností. Ale s knihou Viktor to jde i přirozeně a bez přednášek!

Martina Fojtů, akademická malířka

Eva Chupíková

Jsem ilustrátorkou dětských knih, autorkou a vydavatelkou edice dětských průvodců po českých a moravských pamětihodnostech (První průvodce památkami pro děti) a nadšenou amatérskou fotografkou.

Více o mé tvorbě najdete na mých stránkách:

Eva Chupíková, ilustrátorka

Petr Korunka

Jsem ilustrátor, komiksátor, grafický designér a částečně učitel grafického designu.

Moje komiksová série Radiator a Recyklator byla v roce 2022 završena trojsvazkem. Z ilustrátorských prací lze zmínit například knihy Za vlast a císařovnu, Koráb pohádek, Bertík a Čmuchadlo, nejnověji pak Ostrov Kormoránů a knihu Doktor Knittel.

Ve volném čase rád lezu po horách, procházím se po lese a kreslím nejen komiksy. Za největší sportovní úspěch považuji umístění v Diamantové lize ve hře StarCraft 2 a přelezení cesty obtížnosti 7A ve skalách.

Více o mé práci na www.cervenypes.cz

Petr Korunka, ilustrátor